W pędzie codziennego życia często nie mamy czasu na spędzenie dłuższego urlopu poza miastem. Praca, dzieci, dom, stos obowiązku często przytłaczają nas do tego stopnia, że po całym dniu marzymy tylko o tym, aby zamknąć na chwilę oczy i oczyścić się z natłoku problemów. Wyrwanie się z miasta na kilka dni to doskonały sposób na to, aby wrócić z pracować z jeszcze większą energią i zaangażowaniem. Jeśli Wasz dom czy mieszkanie to zaledwie kilka godzin jazdy samochodem od polskich Tatr, nie ma się co zastanawiać. Długi weekend za pasem? Nie pozostaje nic innego niż rezerwacja hotelu lub pensjonatu, spakowanie walizki i w drogę!
Dlaczego Tatry?
To jeden z najpiękniejszych rejonów w całym kraju. Tatry są pełne turystów niezależnie od pory roku. Wiosna, lato, jesień, zima – każda pora roku jest dobra, aby zawitać na samo południe Polski. Góry to bogactwo dzikiej natury, zapierające dech w piersiach widoki oraz górskie powietrze, którego nie sposób uświadczyć w żadnym innym miejscu. Spędzając czas w Tatrach można odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał, a zgiełk wielkomiejskiego życia to jedynie odległe wspomnienie czy sen. Górska wspinaczka w Tatrach to doskonały moment, aby ukoić swoje zszargane stresem nerwy i wyciszyć się pośród dzikiej przyrody.
Co trzeba zobaczyć w Tatrach?
Morskie Oko
Pierwszym punktem na liście każdej podróżniczki powinno być oczywiście Morskie Oko. Największe jezioro w Tatrach, które urzeka swoim sielankowym charakterem. Wycieczka nad Morskie Oko to dobry sposób na zwiedzanie we dwoje lub z dziećmi – droga nad jezioro jest stosunkowo prosta i przyjazna dla całych rodzin. To, co sprawia, że Morskie Oko jest tak wyjątkowe to górujące nad nim Rysy. Górzysty klimat sprawia, że nie chce się wracać do nieco bardziej miejskiej okolicy.
Rysy
Najwyższy szczyt w Polsce. Góra mierząca 2499 m n.p.m. jednak nie jest byle jakim szczytem, który można zdobyć od tak po prostu. Taternicy-amatorzy muszą być przygotowani na wymagającą wspinaczkę, która koniec końców może zakończyć się niepowodzeniem. W wyższych partiach na szczyt prowadzą kręte, skaliste ścieżki, gdzie bez pomocy łańcuchów nie może się obejść. Choć wyprawa na Rysy nie jest najłatwiejszym wyzwaniem, to satysfakcja ze zdobycia najwyższego szczytu Polski jest nieopisana.
Kasprowy Wierch
Niezwykle popularny kierunek wśród turystów. Wysokość szczytu to niecałe 2000 m n.p.m. Na sam szczyt można dostać się w dwojaki sposób: tradycyjny, czyli idąc pieszo według wyznaczonych ścieżek turystycznych, a także wyjeżdżając na Kasprowy Wierch kolejką linową. Widoki, które rozpościerają się ze szczytu to coś, co ciężko opisać. Co warte dodania, na Kasprowym znajduje się Obserwatorium Meteorologiczne.
Dolina Chochołowska
Co roku znajduje się na ustach całej Polski. A raczej na ekranach telewizorów i komputerów, kiedy przeglądamy newsy z naszego kraju. Wiosną, Dolina Chochołowska zamienia się w prawdziwy, fioletowy dywan z krokusów. Widok, którego nie zapomina się do końca życia. Co roku w dolinie pojawiają się rekordowe ilości turystów, którzy na własne oczy chcą się przekonać, o co tyle hałasu. Połacie fioletowych krokusów robią niezwykłe wrażenie, szczególnie jeśli patrzeć z perspektywy wysokich szczytów, które otaczają dolinę. Tego widoku po prostu nie można przegapić.
Gubałówka
Chyba najbardziej zatłoczony szczyt w Tatrach. Liczy zaledwie 1126 m n.p.m., jednak widok na całe Tatry wszystko wynagradza. Mogą o tym świadczyć tłumy turystów, którzy niezależnie od pory roku licznie odwiedzają Gubałówkę. Na górę można dostać się pieszo, co nie stanowi większego wyzwania dla zdrowego, w pełni sił człowieka. Na szczyt prowadzi również kolejka górska, stanowiąca dobre rozwiązanie szczególnie w czasie niepogody.