Second hand

ubrania

Kiedyś to był standard. Później ludzie zaczęli się wstydzić, że bywają w takich miejscach, i że noszą używane ubrania. A teraz? Teraz każdy może robić co chce, ale nie da się ukryć, że jest moda na second hand, zwłaszcza w Polsce. Markowe ubrania dużo kosztują, a w tzw. lumpeksach można znaleźć prawdziwe perełki za grosze.

Nikt raczej nie obnosi się z tym gdzie robi zakupy, i nikt raczej nie będzie się chwalił, że kupił tą czy tamtą rzecz właśnie w ciucholandzie. To jest jednak fakt, że tam kupujemy, świadczy chociażby o tym liczba samych takich punktów. Oczywiście są lepsze i gorsze. Każdy ma jakąś ulubioną miejscówkę. Nie można jednak ukrywać, że aby kupować w takim miejscu trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości.

Wyjście na takie zakupy to naprawdę ogrom pracy

Wyjście na takie zakupy to naprawdę ogrom pracy, bo trzeba przejrzeć setki, jeśli nie tysiące ubrań, a i tak często może być tak, że wyjdziemy z niczym. W takim miejscu trzeba też uważać na stan rzeczy. Niektóre rzeczy naprawdę są mocno poniszczone, niektóre wręcz wyglądają jak szmaty. Nie każdy ma też dar do takich poszukiwań. Nie każdy potrafi odkryć piękno danej rzeczy.

Takie miejsca to jest też raj dla osób, które lubią się bawić modą, i które same potrafią coś przerobić. Wtedy naprawdę można stworzyć cuda za nieduże pieniądze. Ubrania znalezione w lumpeksie często są lepsze jakościowo niż to co oferują nam sieciówki. Takie miejsca są też bardzo popularne wśród młodych mam, które kupują tam ubranka dla swoich dzieci – wiadomo dzieci szybko wyrastają i te ubranka naprawdę są w dobrym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *