Szeroka gama profesjonalnych zabiegów kosmetycznych umożliwia skuteczną pielęgnację każdego typu skóry. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa? Kiedy warto zdecydować się na jej wykonanie?
Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazją diamentową nazywa się typ zabiegu kosmetycznego, który polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka z użyciem diamentowej głowicy połączonej z urządzeniem zasysającym zanieczyszczenia.
W porównaniu do zwykłych peelingów, które można wykonać w domu, mikrodermabrazja diamentowa jest znacznie bardziej skuteczna. Zabieg ten pozwala na dogłębne, dokładne oczyszczanie skóry, a także likwidację jej niedoskonałości i przywrócenie młodego wyglądu.
Dzisiaj ten rodzaj mikrodermabrazji jest bardzo popularny i można wykonać go w praktycznie każdym dobrym gabinecie kosmetycznym oraz medycyny estetycznej.
Mikrodermabrazja diamentowa – kiedy warto ją wykonać?
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej polecany jest przede wszystkim dla osób, które pragną oczyścić swoją cerę i nadać jej świeższy wygląd. Procedura ta rekomendowana jest do wielu typów skóry, w tym także skóry wrażliwej, gdyż nie powoduje jej znacznego podrażnienia.
Najlepsze rezultaty mikrodermabrazja diamentowa daje na skórze tłustej oraz mieszanej, także trądzikowej oraz z innymi niedoskonałościami skórnymi. Pozwala wtedy gruntownie oczyścić skórę, zmniejszyć blizny, przebarwienia, rozszerzone pory, a także stymuluje skórę do wytwarzania nowych włókien kolagenowych, co przekłada się na jej zwiększoną elastyczność, jędrność.
Wskazania do mikrodermabrazji diamentowej:
- łojotok
- zanieczyszczona skóra
- rozszerzone pory
- blizny, także blizny potrądzikowe
- nierównomierny koloryt skóry
- przebarwienia skórne
- drobne, płytkie zmarszczki
Uwaga! Mikrodermabrazja diamentowa nie powinna być prowadzona na skórze nadmiernie wrażliwej, z aktywnym trądzikiem, a także z trądzikiem różowatym. Przeciwwskazania to także skłonność do tworzenia się bliznowców oraz aktywne stany zapalne i uszkodzenia naskórka.
Mikrodermabrazja diamentowa – opis zabiegu
Przed przystąpieniem do zabiegu klient uczestniczy w konsultacji, podczas której specjalista ocenia jego skórę i wyklucza ewentualne przeciwwskazania.
Pierwszy etap mikrodermabrazji diamentowej to oczyszczenie skóry z makijażu oraz innych powierzchownych zanieczyszczeń. Następnie do skóry przykład się diamentową głowicę i przesuwa się ją kolejno po partiach skóry, by ją złuszczyć. Urządzenie jednocześnie zasysa podciśnieniowo zanieczyszczenia – peeling odbywa się zatem bezpyłowo. Po zakończeniu zabiegu na skórę nakłada się kosmetyki pielęgnacyjne, na przykład maskę algową albo krem zawierający filtr przeciwsłoneczny.
Dla klienta mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezbolesnym. Całkowity czas trwania zabiegu to około 20-30 minut.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak objaw ten zanika w ciągu kilku godzin.
Pielęgnacja skóry po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej:
- unikanie wystawiania skóry na bezpośrednie promieniowanie słoneczne lub stosowanie kremów z wysokim filtrem UV
- rezygnacja z basenu, sauny, solarium na co najmniej 2 dni po zabiegu
Więcej informacji dotyczących procedury można znaleźć tutaj.
Mikrodermabrazja diamentowa – jakie daje efekty?
Diamentowa mikrodermabrazja to zabieg, który daje rezultaty widoczne od razu.
Wśród głównych efektów zabiegu znajdują się:
- dogłębne oczyszczenie skóry
- odmłodzenie wyglądu skóry
- zredukowanie rozszerzonych porów
- zmniejszenie widoczności niedoskonałości
- profilaktyka anti-aging
Zatem mikrodermabrazja diamentowa to procedura, która potrafi nadać skórze jeszcze piękniejszy wygląd. Za zabieg w gabinecie trzeba najczęściej zapłacić od 100 do 200 złotych.