Łupież pstry bardzo często mylony jest ze zwyczajnym rodzajem łupieżu. Warto jednak wiedzieć, że to dwie zupełnie różne choroby. Łupież pstry to grzybica skórna, którą wywołują drożdżaki z grupy Malassezia. Najczęściej choroba atakuje osoby młode z nadmierną potliwością oraz osoby starsze i dzieci. Jak wynika z przeprowadzonych badań, choroba częściej dotyka mężczyzn aniżeli kobiety. Na tego typu schorzenie najczęściej choruje się w krajach subtropikalnych i tropikalnych ze względu na wysokie temperatury, które sprzyjają powstawaniu zakażeń oraz rozwojowi grzyba.
Jak leczyć łupież pstry?
Kuracja związana z leczeniem łupieżu pstrego nie jest wcale taka prosta, bowiem mamy tutaj do czynienia z grzybicą. Leczenie w większości przypadków jest długotrwałe i wymaga od pacjenta cierpliwości. Należy pamiętać o profilaktyce oraz o systematyczności w stosowaniu leków. Jeśli mamy łupież pstry maść będzie jedną z najlepszych metod leczenia. W poniższym artykule przedstawimy Państwu wszystkie zalety, jakie posiadać powinna dobra maść na łupież pstry oraz z jakich powinna składać się składników.
Dlaczego warto stosować maść na łupież pstry?
Jeśli dalej zastanawiają się Państwo, czy warto stosować na łupież pstry maści, odpowiedź jest oczywista: warto! Jeśli zaopatrzymy się w dobrej jakości maść, wyprodukowaną z jak największej ilości naturalnych składników aktywnych, możemy być pewni że już wkrótce łupież pstry będzie jedynie przykrym wspomnieniem. Jeśli mamy łupież pstry maść bez recepty to najlepszy wybór. Warto zatem udać się do najbliższej apteki i zapytać farmaceutę o poradę przy wyborze najlepszego specyfiku.
Kiedy używać maści?
Maść na łupież pstry należy używać jak najwcześniej, bowiem im szybciej rozpoczniemy terapię, tym szybciej możemy spodziewać się jej efektów. Należy również mieć na uwadze, aby maść na łupież pstry stosować systematycznie. Jeśli będziemy stosowali maści w sposób nieregularny, efekty leczenia nie przyjdą szybko. Leczenie może również opierać się na stosowaniu mydeł i szamponów przeciwłupieżowych. Niezwykle pomocne są też żele i maści przeciwgrzybicze. W momencie gdy w naszej terapii będziemy wykorzystywali różne rodzaje medykamentów, efekty będą znacznie szybciej dostrzegalne.
Jakie składniki powinna zawierać dobra maść?
Jeśli chodzi o łupież pstry leczenie maść powinna zawierać starannie wyselekcjonowane, najwyższej jakości składniki. Wobec tego jakie składniki powinna zawierać dobrej jakości maść na łupież pstry? Oto one:
• klotrimazol bądź flukonazol,
• terbinafina,
• siarczek selenu,
• pirytionian cynku,
• siarczan sodowy,
• roztwór glikolu propylenowego.
Klotrimazol, flukonazol oraz terbinafina to składniki, które wykazują się dużymi zdolnościami do eliminacji grzyba. Warto mieć na uwadze, że większość maści na łupież pstry oraz żeli i pozostałych środków dostępna jest w aptekach bez recepty, jednak u niektórych pacjentów tego rodzaju terapia może okazać się niewystarczająca. Wówczas potrzebna jest wizyta u specjalisty dermatologa i rozpoczęcie farmakoterapii doustnej.
Efekty stosowania maści
Jeśli chodzi o efekty stosowania maści na łupież pstry, wszystko zależy tutaj od tego w jakim stanie zaawansowania jest nasza choroba. Duże znaczenie mają też indywidualne predyspozycje pacjenta. W większości przypadków systematyczne stosowanie preparatów po pewnym czasie przynosi oczekiwane efekty.
Podsumowanie
Łupież pstry należy zwalczać stosując nie tylko maści, ale również specjalne mydła i szampony. Wówczas terapia, którą zastosujemy na pewno przywróci nam zdrową i piękną skórę.