Długie rzęsy mogą odmienić każde spojrzenie. Dlatego też zabiegi przedłużania rzęs cieszą się coraz większą popularnością. Często wykonywane są w warunkach domowych, jak w salonach kosmetycznych. Bardzo ważnym elementem przedłużania rzęs jest klej. Jak go wybrać? I jak bezpiecznie używać?
Jaki klej do sztucznych rzęs wybrać?
Do nakładania sztucznych rzęs należy wybierać produkty wysokiej jakości, na przykład firmy Hi-Lashes. Gwarantują one nie tylko bezpieczeństwo użytkowania, ale również trwałość aplikacji. Wybierając klej, warto zwrócić uwagę na to czy jest hipoalergiczny. Niewłaściwie dobrany może wywołać reakcję alergiczną. Na początek warto wybrać klej przezroczysty, które jest niedostrzegalny nawet, gdy początkowo popełni się błędy. Klej do rzęs powinien być odporny na wilgoć. Dlatego też dobrze wybierać te wodoodporne. Zagwarantuje to trwałość rzęs i odporność na wilgotne warunku atmosferyczne. Klej do rzęs nie powinien wysychać błyskawicznie, najlepiej w około jedną minutę.
Jak używać kleju do rzęs?
Przedłużanie rzęs to zabieg, który wymaga cierpliwości i dojścia do wprawy. Dlatego też nie można się poddawać po pierwszych nieudanych próbach. W końcu trening czyni mistrza. Tym, co będzie nam potrzebne w domowego przedłużania rzęs, są sztuczne rzęsy (kępki lub na pasku), kleje do sztucznych rzęs i pęseta.
Przed pierwszym użyciem kleju, należy wykonać próbę uczuleniową, by sprawdzić czy nie wystąpi reakcja alergiczna na zawarte w kleju substancje. Rzęsy najlepiej umieszczać za pomocą pęsety. Należy pamiętać, ze na sztuczne rzęsy nakłada się tylko minimalną ilość kleju. Zanim przykleimy rzęsy, dobrze jest odczekać kilka sekund, by klej lekko związał. Wówczas nie będzie rozlewał się na powiece.
Klej nakładany musi być na sztuczne rzęsy, nigdy bezpośrednio na powiekę, gdyż może wywołać podrażnienia i uszkodzenia, a nawet poparzenia. Produkty do klejenia rzęs powinny pochodzić od renomowanych sprzedawców i spełniać warunki bezpieczeństwa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że są bezpieczne i przeznaczone do kontaktu ze skórą.