Problem cellulitu dotyczy zdecydowanej większości kobiet, praktycznie w każdym wieku. Efekt pomarańczowej skórki pojawia się na nogach, pupie czy brzuchu niezależnie od figury. Niekiedy nawet bardzo szczupłe przedstawicielki płci pięknej zmagają się z problemem nierównej i pofałdowanej powierzchni skóry. Bronią antycellulitową są ćwiczenia na cellulit, jednakże efektów nie można spodziewać się od razu. Od początku walki z pomarańczową skórką należy uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że podstawą do wyeliminowania tego niepożądanego efektu na skórze jest regularność ćwiczeń i samodyscyplina.
Cellulit na udach – jak się pozbyć?
Marzy Ci się usunięcie cellulitu z górnych partii nóg? Wsiądź na rower! Jazda na rowerze to rodzaj ćwiczenia aerobowego. Jest to aktywność fizyczna skierowana głównie dla osób zmagających się z dodatkowymi kilogramami, gdyż prowadzi do spalenia tkanki tłuszczowej. Godzinna wycieczka rowerowa, powtarzana systematycznie 5 razy w tygodniu przez miesiąc zlikwiduje obecność niechcianej pomarańczowej skórki, a na pewno zmniejszy jej widoczność. Pamiętaj, aby podczas jazdy regularnie nawadniać swój organizm. Pozwoli to na usunięcie zalegającej w nim wody, a to z kolei wpłynie zwiększenie pożądanego efektu. Nie masz roweru? Zastanawiasz się jak się ma bieganie, a cellulit? Przestań się zastanawiać, zakładaj wygodne buty i biegaj regularnie przez miesiąc z tą samą częstotliwością, efekty gwarantowane.
Zobacz również: Krem na cellulit Vialise w aptece – sprawdź opinie.
Cellulit na udach – ćwiczenia nie tylko aerobowe
Oprócz ćwiczeń aerobowych, warto również wykonywać proste ćwiczenia na pozbycie się cellulitu trenując mięśnie, których dotyczy problem. Jeżeli cellulit na Twoim ciele gromadzi się w okolicy pośladków, skuteczną bronią w walce z tym nieprzyjacielem będą, katowane lata temu na lekcjach wychowania fizycznego, przysiady na cellulit. Prawidłowe wykonanie tego ćwiczenia wbrew pozorom nie jest takie proste. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Stopy koniecznie muszą dotykać podłoża i nie mogą być od niego odrywane podczas wykonywania ćwiczenia. Kolana nie mogą zbiegać się do środka, ani wybiegać po za linię palców u stóp. Biodra natomiast w trakcie ruchu powinny być wysunięte do tyłu. Dopiero przy spełnieniu tych warunków można rozpocząć powolne schodzenie w górę i dół.W momencie gdy problem cellulitu dotyka Twojego brzuszka, najlepszym ćwiczeniem będą… brzuszki! Splecione dłonie należy umieścić za głową i w tej pozycji wykonać zgięcie tułowia w skutek oderwania łopatek od podłogi. Uwagę należy skupić na tym, aby nie odrywać całych pleców, gdyż mogłoby to skutkować zbyt dużym obciążeniem kręgosłupa. Podczas wykonywania tego ćwiczenia stopy pozostają rozstawione na podłodze na szerokości bioder.Zarówno przysiady jak i brzuszki najlepiej jest wykonywać w kilku seriach. Dla początkujących wystarczą 2-3 serie po 30-35 powtórzeń. Wraz biegiem czasu można zwiększać zarówno ilość serii, jak i powtórzeń. Podobnie jak przy wykonywaniu ćwiczeń aerobowych, mięśniowe ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach należy wzbogacać o regularne nawadnianie organizmu.Jeżeli dręczy Cię pytanie jaki sposób na cellulit na udach, pośladkach czy brzuchu jest skuteczny, to te proste triki z pewnością przyniosą spodziewane efekty ale tylko i wyłącznie jeżeli będą wykonywane systematycznie. Nie są one bardzo skomplikowane i nie wymagają dysponowania dużą ilością czasu, warto więc ćwiczenia na cellulit wykonywać dokładnie oraz pamiętać o nich każdego dnia. Do swojego planu zajęć w kalendarzu czy notatniku dołącz krótką notatkę dodatkowo motywującą do wykonania ćwiczeń każdego dnia. Nie zapominaj, że podstawowym sprzymierzeńcem w walce ze skórką pomarańczową jest odpowiednio zbilansowana dieta i zdrowe nawyki żywieniowe. Słodycze warto zamienić na owoce, napoje na wodę, a podczas wyboru pieczywa czy makaronu zdecydować się na produkty pełnoziarniste.